X Factor Albania: Eliminohet Shkëlqesa

Postuar më:
Spektakli dhe gara që bën ëndrrat për muzikën realitet, "X Factor Albania" po vazhdon në sezonin e tij të dytë.
Mbrëmja e sontme solli performanca të veçanta të finalistëve, krahas fundit të garës për njëren nga këngëtarët.
Sonte u eliminua Shkëlqesa Sadiku, pasi shkoi në ''Showdown" me Elisa Sallën, e cila falë votave të jurisë, mbetet në garë.
shkelqesa2Ndërsa spektakli do të vazhdojë në javën e pestë, fituesja e edicionit të kaluar të "X Factor Albania", Sheila Haxhiraj është pranë sfidës së dëshiruar prej të gjithëve. Ajo po përgaditet për depërtim në tregun botëror të muzikës, falë kontratës me "Berman Brothers".