Tarkani shqiptar, apo Arditi nga Lezha?

Postuar më:
Djaloshi i cili ra në sy në programin e TV KLAN në “X Factor Albania”, për interpretimin e tij të saktë në këndim dhe kërcim, quhet Ardit Cuni, i cili është nga Lezha. Por Arditi ka kënduar edhe më parë kur ishte i vogël duke fituar edhe cmime, por ai ka dhe nje pasion tjetër që është baleti.    Ndërsa ka edhe këngë në tregun muzikor që i ka kënduar më parë, sic janë “Në këtë natë” dhe “Crazy love”, por prezantimi në  këtë talent-show i dha atij më shumë famë, dhe vazhdon ti japë, madje tashmë mediat e quajnë me të drejtë si “Tarkani shqiptar”. Lezhjani i talentuar dhe shumë simpatik është përzgjedhur tashmë nga spektakli ‘X Factor’ në gjysëmfinale, ku pret edhe më shumë.

Ndërsa dashuria për muzikën, baletin, nuk e mund dhe dëshirën që të jetë gjimnazist i mirë ku ai po studjon, në një shkollë të mesme të përgjitgjsithme amerikane. Ne i urojmë suksese Tarkanin shqiptar./VIPAT/

Të ngjashme