Starton X Factor Albania

Postuar më:
Sonte me date 08 Janar 2012 ne oren 21:00 ka startuar formati Talent Show me i suksesshem ne Bote X FACTOR ALBANIA. X factor Albania eshte patent origjinal dhe me ligj duhet te jete i njejt si ne vendet perendimore. Ata kanë talent, pasion, zëra qe befasojnë. Kane Faktorin X që do t'i bëjë të famshëm! Mijëra të rinjë në garë për t'u bërë superstar të muzikës! Sezoni i parë i 'Talent Show' më të suksesshëm në Botë, "X FACTOR ALBANIA" nga Fremantle Media & RTV Klan Eshte absolutisht formati me i ndjekur i momentit qe prodhon yje ne muzike, ne me shume se 50 shtete te botes, duke u renditur si programi me I shikuar ne Prime-Time ne secilin vend me shifra rekord. Harrojini programet e meparshme te talenteve muzikore qe jane bere ne Shqiperi, prisni “X Factor Albania”, sepse per here te pare vjen ekskluzivisht per publikun shqiptar nje format i blere me te drejta te plota nga kompania meme “FremantleMedia”. Fakti qe formati eshte i kontraktuar per tu prodhuar ne versionin shqiptar, do te thote sukses i njejte dhe i padiskutueshem si kudo, sepse ky super produksion kombetar do te vije me te njejten cilesi, profesionalizem dhe realizim televiziv si ne cdo shtet tjeter qe eshte zhvilluar dhe po zhvillohet. Formati televiziv me prestigjoz i talenteve muzikore ne bote, nga Simon Cowell, po kerkon fenomenin shqiptar ne muzike. Sezoni I pare I “X Factor” filloi ne Britanine e Madhe ne shtator te 2004 dhe qe nga ai vit, ka qene gjithmone formati HIT. X Factor eshte formati me I madh dhe me I famshem televiziv per talentet e kenges ne te gjithe boten dhe aktualisht eshte ne transmetim ne gati 50 shtetet te botes, duke u renditur si programi me I ndjekur absolut ne Prime-Time ne secilin vend. Ne Mbreterine e Bashkuar sezoni I 7-te arriti nje shikueshmeri absolute, plot 45.1 milione shikues dhe kjo do te thote 78.7% e popullsise totale britanike. STRUKTURA E FORMATIT: X factor eshte nje program qe synon te promovoje talente te reja ne muzike. Quhet X factor sepse cdo talent ka nje element X qe e ben ate origjinal, te vecante e te diferencuar nga njerezit e zakonshem. Versione origjinale te formatit jane shfaqur me sukses ne Angli,Danimarke, Hollande, Itali, Spanje, Greqi, Portugali, Indi, Kolumbi, Angli, se fundmi edhe ne Amerike etj… Konkurentet ndahen ne 4 kategori: 15 –25 djem 15 – 25 vajza Mbi 25 vjec Grupe X Factor ka 5 faza: Faza 1: Audicioni I Producenteve (Ky audicion vendos kush do te kendoje perpara panelit te jurise). Faza 2: Audicionet me anetaret e jurise Faza 3: Boot camp Faza 4: Vizita ne shtepite e anetareve te jurise Faza 5: Live shows (finalet) X Factor eshte nje format I krijuar nga Simon Cowell me kompanine “Syco”, partnere e gjigandes “FremantleMedia”. Fiton cmimin si “Best Comedy Entertainment Programme” ne “British Comedy Awards” 2005 Ne 2005 dhe 2006 ne National Television Awards fiton cmimin “Most Popular Entertainment Programme“ Ne 2007 ne National Television Awards fiton cmimin “Most Popular Talent Show“ 2009, The X Factor fitoi "Best Talent Show" at the National Television Awards Fenomeni TV "X Factor" Albania - X Factor - KLAN TV Arab World - The X Factor, XSeer Al Najah - Rotana TV Argentina - Factor X - Argentina (television) Armenia - X-Factor - Shant TV Australia - The X Factor - Network Ten (2005), Seven Network (2010–present) Belgium - X Factor - VTM Bulgaria - X Factor - NovaTv Chile - Factor X - TVN, TVN HD Colombia - El Factor X - RCN TV Czech Republic - X Factor - TV Nova Slovakia - X Faktor TV Prima, TV JOJ Denmark - X Factor - DR Finland - X Factor - MTV3 France - X Factor - W9 (2009), M6 (2011) Belgium - X factor - RTL TVI Germany - X Factor - VOX Greece - The X Factor - ANT1 Cyprus - The X Factor - ANT1 Cyprus Hungary - X-Faktor - RTL Klub, After X, Cool TV Iceland - X Factor - Stöð 2 India - X Factor - Sony Entertainment TV Indonesia - The X Factor - RCTI Italy - X Factor - Rai 2 (2008-2010), Rai 4 (2009-2010), Sky Uno (2011) Kazakhstan - X Factor - Perviy Kanal Evraziya Netherlands - X Factor - RTL 4 New Zealand - The X Factor - TV3 Norway - X Factor - TV 2 Poland - X Factor - TVN Romania - X Factor - Antena 1 Rusi - Sekret Uspekha - Секрет Успеха RTR, Faktor A - Фактор А Russia 1 Spain - Factor X - Cuatro Ukraine - X Factor - STB United Kingdom - The X Factor - ITV1, ITV1 HD, STV, STV HD Republic of Ireland - The X Factor: Battle of the Stars - TV3 United States - The X Factor - Fox (USA), Canada - The X Factor - CTV ITV2 (UK) Australia - The X Factor - 7Two New Zealand - The X Factor - TV3

Të ngjashme