Egzona dhe KSAL ne ShowDown

Arilena, Antonela, Natyral, Aldo, Kanita, Sardi janë të parët që shpëtojnë nga eleminimi këtë natë. Publiku ka vendosur që Egzona, dhe KSAL  të jenë në ShowDown. Kush nga të dy do e fitojë garën e sotshme në mënyrë që të…

e Sunday 24 February 2013 | 22:31

Aldo këndon “Run the away”

I veshur me të kuqe e ndezi plotësisht, skenën. Aldo si një konkurent që punon shumë, Soni shprehet se me këtë performancë Aldo është përpjekur me të vërtetë shumë. Dhe u shpërblye puna e tij, Aldo u pëlqye tepër nga…

e Sunday 24 February 2013 | 21:33

Natyral këndon “Let it Be”

Këngën e mirënjohur “Let it Be” e kanë kënduar sonte vajzat e grupit, dhe ato janë pëlqyer së tepërmi nga juria, dhe publiku gjithashtu! Le të shpresojmë që vajzat të arrijnë gjer në finale pasi me të vërtetë ja vlejnë….

e Sunday 24 February 2013 | 21:25

Arilena prezantohet me superhitin Stay

Arilena vajza e talententuar e X Factor, sonte prezantohet me një hit të Rihanës. Juria u shpreh se Arilena sot ka bërë një intepretim fantastik, dhe mund të quhet një ndër perfomancat, gjithashtu që zëri i saj ka ngjyrë dhe…

e Sunday 24 February 2013 | 21:18

Natyral dhe Soul Sister ne ShowDown

Suspancë dhe tension, ka kapluar skenën e X Factor! Kanita, Sardi, Aldo, KSAL, Arilena, Antonela, Egzona, kanë shpëtuar nga eleminimi. Dhe automatikisht në SHOWDOWN ka kalur Soul Sisters, dhe Natyral do jenë në showdown… I urojmë fat në karrierën e…

e Sunday 17 February 2013 | 22:20

Aldo këndon “When a man loves a women”

Aldo është nga ata artistë që gjithmonë jep maksimumin kur del në skenë. Performancat e tij janë shumë të sinqerta dhe të ndjera. Paraqitja e tij me këtë këngë “gold” Aldo sërisht vërteton se ka vokal të mrekullueshëm. Ai sonte…

e Sunday 17 February 2013 | 21:51

Egzona interpreton një këngë Jazz

Egzona shkëlqeu, me interpretimin e saj! E shoqëruar nga trupa e baletit ajo u pëlqye tepër. Gjithashtu interpretimi i saj ngjalli polemika mes jurisë sepse Pandi deklaroi : “Egzona këndoi më mirë se Soni këtë këngë, sepse Soni e ka…

e Sunday 17 February 2013 | 21:44

Grupi Natyral provokon

Si asnjëherë më parë grupi Natyra ka guxur si me veshjen, ashtu edhe me zgjedhjen e këngës. Joshëse dhe shumë tërheqëse ato e kanë ndezur skenën, dhe publikun. Juria gjithashtu e pëlqeu së tepërmi, interpretimin e vajzave. Free your Mind!…

e Sunday 17 February 2013 | 21:27