Eleminohet Kanita

Talenti më i vogël i X Factor 2, sapo u eleminua nga finalja e këtij edicioni. Dinjitoze dhe një fëmijë i jashtëzakonshëm, Kanita u mund nga Aldoja në Showdown, çka do të thotë se Aldo do të shkojë në finale,…

e Sunday 24 March 2013 | 22:46

Arilena dhe Natyral në finale

Arilena, Natyral, do shkojnë në finale. Ndërkohë Aldo dhe Kanita janë sëbashku në Show Down. Kush do të dalë fitues nga ky Showdown i fundit  i X Factor?…

e Sunday 24 March 2013 | 22:22

Arilena interpreton Billie Jean

Shkodranja simpatike këndon një këngë të mrekullueshme. Me look-un e saj karakteristik, ajo na mahnit edhe sonte. Ajo këndoi shumë ndryshe duke improvizuar edhe disa fraza të këndshme. Ajo u pëlqye shumë nga juria dhe publiku!…

e Sunday 17 March 2013 | 22:11

Kanita këndon “My Immortal”

Një ndër këngët më të preferuara të publikut shqipëtarë është kënduar nga Kanita e vogël. E veshur me të bardha ulur mbi një piano vezulluese, Kanita shkëlqeu me këtë këngë të pavdekshme të kënduar nga solista e grupit Evanesence, Emily….

e Sunday 17 March 2013 | 21:57

Aldo dhe Ksal ne Showdown

Konkurentët që i shpëtojnë Showdown-it këtë javë janë, Natyral, Antonela, Kanita, Arilena, Aldo kundra Ksal janë në Showdown. Kush do jetë finalisti i pestë që do të jetë në  finalen e madhe të X Factor?…

e Sunday 10 March 2013 | 21:47

Antonela performon “New York”

Vajza e talentuar e X Factor sonte këndoi një këngë që të le shumë emocion. Si gjithmonë me zë potent ajo shkëlqeu edhe në performancën e sotshme.   Ajo u pëlqye së tepërmi edhe nga juria, dhe publiku. Shpresojmë që…

e Sunday 10 March 2013 | 21:39

Të gjithë finalistët në skenë

Për herë të fundit do t’i shohim të gjithë finalistët e X Factor në skenë me një këngë të mrekullueshme “Ive got a feeling”. Suspancë dhe entuziazmi kanë mbuluar sallën madhështore të këtij edicioni të X Factor….

e Sunday 10 March 2013 | 21:28

Sardi dhe Antonela ne Showdown

Arilena, Aldo, Natyral, KSAL, Kanita shpëtojnë nga ShowDown! Antonela dhe Sardi sonte janë në ShowDown. Një sfidë e fortë që do të nxjerrë fitues vetëm njërin nga këto dy këngëtarë të talentuar….

e Sunday 3 March 2013 | 22:25